Zgadzam się
Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Przeczytaj naszą: Politykę prywatności.

Aktualności

Trwałe materiały budowlane

28 maja 2014
Trwałe materiały budowlane

Planując budowę domu czy nawet generalny remont mieszkania, oczywistym jest, że wybierasz trwałe, uniwersalne i sprawdzone produkty oraz materiały budowlane. Tak, aby inwestycja w nie była długoterminowa, ale również, by cieszyła oko.

Trwałość ma przekładać się na wartość oraz funkcjonalność. Tym bardziej w czasach, które nie rozpieszczają pod względem ekonomicznym. Dlatego tak istotnym elementem każdej budowy są ponadczasowe materiały budowlane oraz rozwiązania, które zapewnią długofalową opłacalność.

zobacz cały artykuł

Czym jest umowa quod usum?

13 maja 2014
Czym jest umowa quod usum?

Umowa quod usum − brzmi tajemniczo, prawda? Jest jednak w pewnych okolicznościach zapisem niezbędnym. Czym jest umowa quod usum i czy możliwe, a może nawet konieczne jest jej zawarcie we wspólnocie mieszkaniowej?

Umowa quod usum zwana jest również „podziałem nieruchomości do korzystania” i oznacza dokonanie jedynie faktycznego, a nie prawnego zniesienia współwłasności danej rzeczy. Z praktycznego punktu widzenia zatem, właściciel danego lokalu lub gruntu pozostaje nadal ten sam, ale zmienia się dozwolony zakres korzystania z nieruchomości przez poszczególnych współwłaścicieli.

zobacz cały artykuł

Ile metrów dla Polaka?

24 kwietnia 2014
Ile metrów dla Polaka?

Kupno mieszkania lub domu to obecnie jedna z pierwszych inwestycji, na które decydują się dorośli Polacy. Jakie nieruchomości dominują pod względem metrażu? Czy wpływa na to miejsce zamieszkania? Jak natomiast wyglądamy w porównaniu z naszymi zachodnimi sąsiadami?

Główny Urząd Statystyczny opublikował raport, z którego wynika, że średnia powierzchnia kupowanych nieruchomości w Polsce na koniec roku 2012 wyniosła ok. 73 m2. To wartość uśredniona, zróżnicowana w zależności czy lokum znajduje się w mieście czy na wsi.

zobacz cały artykuł