Architektura, wnętrza, ogródWnętrze made in Scandinavia
Wnętrze made in Scandinavia

22 kwietnia 2014

Jasność, prostota, przestrzeń − to pierwsze skojarzenia, które przychodzą na myśl, gdy mówimy o stylu skandynawskim. Jak stworzyć kawałek Skandynawii w polskim mieszkaniu? więcej


Najnowsze oferty nieruchomości
Mieszkanie jak fabryka - styl industrialny

Styl industrialny powstał w Nowym Jorku lat 20. ubiegłego wieku, gdzie aranżowano wielkie hale przemysłowe na pomieszczenia mieszkalne. więcej


Wanna czy prysznic? O to jest pytanie.

24 lipca 2014
Wanna czy prysznic? O to jest pytanie.

Człowiek Okazja przeprowadził mała ankietę na Naszym fejsbukowym profilu, dodatkowo poczytał i poniżej rozwianie wątpliwości. Możemy rozpocząć od analizy powierzchni dostępnej przy planowaniu łazienki ale jest to wybitnie tendencyjne:)

Założeniem pytania było dowiedzieć się jaki sposób takiej codziennej higieny jest najczęściej wybierany. Nie możemy porównywać wanny do prysznica bo i po co. Część lubi szybki prysznic, inni kąpiele w pianie a jeszcze inni budują hybrydy typu rano prysznic wieczorem wanna. Co do samej wanny. Jest to wygodne dla rodzin z małymi dziećmi i żadna kabina prysznicowa nie jest w stanie zastąpić relaksu w wannie wypełnionej wodą.

Prysznic i łatwy dostęp do niego ma znaczenie dla osób niepełnosprawnych czy starszych a jego ekonomia użytkowania jest nieporównywalna z wanną i litrami wody:) Prysznic jest z założenia szybki. Jak to mawia Człowiek Okazja rach, ciach, pach i po sprawie. Jest to ważne dla dużych rodzin, które mają kolejkę do kąpieli.

Najlepiej by było gdybyśmy mogli mieć wannę i prysznic, natomiast przy średniej powierzchni statystycznego Polaka, wybór taki jest wybitnie utrudniony. Z wanny można przecież zrobić prysznic, ba nawet bez wielkich przeróbek. Nikt nie zabroni Nam wziąć „kąpiel” na stojąco.

 


 

Możemy zainwestować kilka złotych w wyposażenie wanny w coraz bardziej popularne parawany nawannowe. Dzięki temu tworzymy jakby kabinę prysznicową w wannie i możemy w pełni korzystać z plusów prysznica. „Polak nie pyta czy się da, Polak pyta na kiedy” i dzięki tej zasadzie możemy w tani i prosty sposób przystosować naszą wannę do swobodnego korzystania z natrysku chociażby montując zasłonki.

Co byśmy nie napisali i tak nie ma złotej odpowiedzi.

A więc życzymy szybkich pryszniców i gorących kąpieli w wannie.

Zdjęcia dzięki:
wyposazam.pl, 9sennik.pl, olgawood.pl, resourcedir.directory, todiimpex.com, ibea.blog.pl

Zobacz galerię